Maksymilian Banaszek – uczeń z pasją

Maks jest uczniem klasy 4h. Pomimo młodego wieku ma już na swoim koncie wiele sukcesów. Od trzech lat corocznie bierze udział w różnych konkursach zdobywając tytuły i wyróżnienia.
W klasie drugiej:
• Uzyskał 2 miejsce w Konkursie Matematycznym „Puchacz Piotr” ,
• Uzyskał tytuł Mistrza Roku Ortografii,
• Uzyskał dwukrotnie tytuł Mistrza Zadań Tekstowych.
W klasie trzeciej:
• Został Finalistą Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr” ,
• Uzyskał tytuł Mistrza Roku Ortografii,
• Uzyskał tytuł Mistrza Roku Zadań Tekstowych,
• Został Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Synapsik „MEN”,
• Zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie dla Trzecioklasistów OMNIBUS pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo,
• Zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie dla klas III „Niezwykły świat baśni H. Ch. Andersena”.
W klasie czwartej:
• Został Laureatem Powiatowego Minikonkursu Matematycznego pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo,
• Został Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Olimpus” ,
• Zajął I miejsce w Szkolnym Konkursie Plastycznym Kartka Świąteczna

Maks znajduje również czas na sport. Regularnie trenuje pływanie. W tej dziedzinie również ma swoje sukcesy. W ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zdobył drużynowo I miejsce w Międzyszkolnych zawodach sportowych w pływaniu indywidualnym oraz sztafetowym.
Maks do swoich sukcesów doszedł ciężką pracą. W klasie czwartej przygotowywał się do konkursów matematycznych przez cały rok. Zawsze rozwiązywał zadane zadania na czas. Nigdy nie narzekał, że zadań jest za dużo albo że są nudne. Każdą „weekendową porcję” zadań przyjmował z wielką ochotą i z błyskiem w oku. Podczas omawiania rozwiązanych zadań z widocznym zaangażowaniem tłumaczył swój tok myślenia.
Poza tym od trzech lat jest studentem Uniwersytetu Dzieci.
Maks wykorzystuje swoje zdolności, jest pracowity a przy tym jest skromny i koleżeński. Jest to postawa godna naśladowania dla wszystkich uczniów.
Gratulujemy Maksowi sukcesów i życzymy powodzenia i wytrwałości w kolejnych latach nauki.

Agnieszka Kamińska