Niezwykła lekcja przyrody

W minionym tygodniu klasa 6e odbyła wirtualną podróż na wyspy japońskie. Uczennica naszej szkoły z klasy 3BG, Patrycja Antczak przygotowała i przedstawiła prezentację o Japonii jako uzupełnienie do tematów dotyczących klimatów świata.
Podczas lekcji Patrycja opowiedziała nam o największych miastach Japonii i ukształtowaniu terenu. Nie zabrakło też informacji o kulturze ludzi tam mieszkających. Mogliśmy obejrzeć film o powstaniu flagi Japonii. Uczniowie klasy 6e zapoznali się z informacjami o najbardziej znanych i lubianych twórcach japońskiego anime. Patrycja po japońsku przedstawiła się oraz nauczyła nas kilku popularnych zwrotów. Pod koniec lekcji mogliśmy obejrzeć książkę napisaną po japońsku i pograć w uwielbianą w Japonii grę – kendamę.
Lekcja bardzo spodobała się uczniom, a Patrycja mogła podzielić swoją pasją.

Urszula Mielniczuk