Klasa 4h poznała historię powstania szkoły i historię miasta Legionowa

Pierwszy Dzień Wiosny był dla uczniów klasy 4h dniem pełnym wrażeń i nowych odkryć.
Przez pierwsze trzy godziny lekcyjne uczniowie zapoznawali się z historią naszej szkoły. Mieli możliwością obejrzenia starych zdjęć sprzed 60 lat i zapisów z kroniki szkoły. Następnie poznaliśmy historię miasta Legionowa, która była tylko wstępem do tego co czekało nas później……. Naszym przewodnikiem po Legionowie dawniej i dziś był tata jednego z uczniów – Pan Bogdan Waldeker.
Gościliśmy również w naszej klasie Pana Policjanta, który opowiadał dzieciom o tym jak wygląda jego dzień pracy, jakie ma obowiązki i w jakich sytuacjach pomaga mieszkańcom. Na koniec spotkania porozmawialiśmy również o bezpieczeństwie w czasie drogi do i ze szkoły oraz o bezpieczeństwie przeciwpożarowym.
Następnie wyruszyliśmy do Muzeum Historycznego w Legionowie aby zgłębiać dalej historię naszego miasta. Na miejscu czekała na nas Pani, która przeprowadziła lekcję muzealną „Dzieje Legionowa 1877-1990”. Wystawa, która mieliśmy okazje obejrzeć wzbudziła nasz ogromny zachwyt a pani opowiadała tak ciekawie, że nikt nie zauważył kiedy minęła godzina.
Na koniec naszego dnia pełnego wrażeń poszliśmy na zasłużony posiłek. Przy wspólnym stole, w miłej atmosferze zjedliśmy pyszna pizzę i odpoczęliśmy przez powrotem do szkoły.
Od dziś uczniowie klasy 4h dobrze znają historię powstania swojej szkoły i historię miasta w którym mieszkają.

Agnieszka Kamińska