Paszteciki i śledziki- czyli wigilia w klasie 6 D

JAK OBYCZAJ STARY KAŻE, WEDŁUG OJCÓW NASZEJ WIARY
DZIŚ SKŁADAMY WAM ŻYCZENIA , GDY ODCHODZI ROK JUŻ STARY.
NIECHAJ GWIAZDKA BETLEJEMSKA,
KTÓRA ŚWIECI WAM CO ROKU ZAPROWADZI WAS DO SZCZĘŚCIA
W NADCHODZĄCYM NOWYM ROKU.

20 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 6D spotkali się na klasowej uroczystości wigilijnej, podczas której dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia oraz kolędowaliśmy. Wszystkie potrawy przygotowaliśmy sami, a było w czym wybierać: śledziki, ryba po grecku, różnego rodzaju sałatki, paszteciki, pierożki, owoce, napoje i pyszne ciasta. Trzeba przyznać, że wszystko było znakomite. Ogromną niespodziankę sprawiła nam p. Agnieszka Kaca- nasza dotychczasowa wychowawczyni – która przyjęła nasze zaproszenie i przybyła na nasze opłatkowe spotkanie. W tej miłej, świątecznej atmosferze spędziliśmy dwie godziny, które bardzo szybko upłynęły. Jesteśmy przekonani, że najlepszym podsumowaniem naszego spotkania są słowa H. Bordeaux’a, który twierdzi, że Życie nie musi obfitować w wielkie wydarzenia – codzienny obowiązek, prosty i niepozorny, wystarczy, aby je upiększyć.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu wigilii klasowej, a także …

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najpiękniejsze życzenia, zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności, wszystkim Nauczycielom, Pracownikom naszej szkoły, Wam Koleżanki i Koledzy oraz Waszym Rodzinom.
Niech Nowy Rok zaowocuje spełnieniem marzeń, szczęściem i obfitymi sukcesami.

Uczniowie klasy VI D
wraz z Wychowawczynią