'Książka naszym przyjacielem" - debata w klasie 7c.

W dn. 17.11.2017 r. na godzinie wychowawczej w kl. 7c odbyła się debata nt. Książka naszym przyjacielem w ramach projektu Zaczytana szkoła. Na początku nauczyciel wyjaśnił, na czym polega debata oraz jakie obowiązują zasady. Następnie uczniowie, pracując w grupach (w zależności od zajętego stanowiska: zwolenników lub przeciwników ww. stwierdzenia), przygotowywali argumenty „za” i „przeciw”, które przedstawiciele grup przedstawili, przestrzegając reguł dyskusji, która okazała się bardzo burzliwa i emocjonująca. W ostateczności, po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich argumentów, okazało się, że książka jest naszym przyjacielem. Lekcja była kontynuacją zajęć z innowacji, na których były ćwiczone zagadnienia z retoryki, jak również doskonałą okazją do poćwiczenia pięknego wypowiadania się publicznie.

Nauczyciel języka polskiego i wychowawca kl. 7c
Katarzyna Niziołek