What do you know about Thanksgiving? Święto Dziękczynienia w klasie 4a

W poniedziałek 27 listopada uczniowie klasy 4a podczas lekcji języka angielskiego poznali tradycje i zwyczaje związane ze Świętem Dziękczynienia.
Uczniowie wysłuchali piosenki „Thanksgiving Rap”, która pokazała im jak Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia oraz obejrzeli dwa krótkie filmy w języku angielskim: „The Story of Thanksgiving” i „What is Thanksgiving?”, dzięki którym nasi uczniowie dowiedzieli się czegoś o historii tego święta, np. poznali tradycyjne potrawy spożywane tego dnia.
Dzieciom bardzo spodobała się piosenka pt. „Turkey dance freeze” , podczas której wszyscy świetnie się bawili tańcząc i śpiewając. Nauczycielki języka angielskiego: p. Anna Akimowicz i p. Paulina Szczerbicka przygotowały dzieciom ciekawe karty pracy
i zorganizowały rozwijające gry i zabawy językowe związane ze Świętem Dziękczynienia. Uczniowie losowali także swoje indiańskie imię. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy. Jednocześnie dzieci nauczyły się kilku nowych przymiotników i rzeczowników.
Na koniec zajęć dzieci odrysowały na białych kartkach swoje dłonie (na kształt indyka) i na każdym palcu napisały za co są wdzięczne w swoim życiu. Nauczyły się zatem jak w języku angielskim wyrazić swoją wdzięczność.
Paulina Szczerbicka
Anna Akimowicz