W klasie 3a - Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Dnia 24.11.2017r uczniowie kl.3a mieli okazję spotkać się z ratownikiem medycznym w ramach szkolnej akcji poznajemy ciekawe zawody.
Pierwsza Pomoc Przedmedyczna..." to czynności ratownika osoby udzielającej pierwszą pomoc prowadzącej do zabezpieczenia i utrzymania przy życiu osoby poszkodowanej, do czasu przyjazdu wykwalifikowanych służb.
Pan Łukasz Ciasnocha przybliżył dzieciom ten zawód i pokazał z profesjonalnej strony jak się pracuje w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.
Statystyki mówią jak wiele osób ulega wypadkom. Potrzeba udzielenia natychmiastowej pomocy może zaistnieć wszędzie.
Uczniowie mieli okazję nauczyć się jak należy prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową oraz jak udzielić pierwszej pomocy.
Katarzyna Schodowska