Mobilne Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1, od ubiegłego roku szkolnego, bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjno-technologicznym Laboratoria Przyszłości, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W związku z tym, w dniu 27 listopada br., naszą szkołę odwiedziły Mobilne Laboratoria Przyszłości, w ramach których, dla uczniów z oddziałów 4-6, edukatorzy przeprowadzili warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zajęcia poruszały tematykę związaną z robotyzacją, rozwojem sztucznej inteligencji i wirtualną rzeczywistością. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z zasadami działania długopisu 3D, poznali jego zastosowanie oraz samodzielnie stworzyli swój pierwszy model. Byli bardzo zaangażowani i aktywni, zwłaszcza w części eksperymentalnej z użyciem kamery (śledzenie ruchu i wykrywanie gestów). Zobaczyli, jak „widzi” komputer. Dowiedzieli się, co to jest sztuczna inteligencja – gdzie występuje, jak jej używać, jakie niesie zagrożenia, a jakie korzyści. Podczas zajęć wykorzystano także klocki Lego Education Spike (programowalnego elementu HUB z kilkoma portami).
Warsztaty, bogate w treści i różnorodne formy pracy, były bardzo ciekawe, stanowiły pigułkę wiedzy na temat nowych technologii i ich wykorzystania.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci