Mistrzowie Karate Tabliczki Mnożenia

W dniu 20.11.2023 r., w klasie 4a, odbyła się niezwykła lekcja matematyki z okazji XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie, z wielkim zaangażowaniem, pracowali w pięcioosobowych zespołach, rozwiązując łamigłówki i quizy związane z tabliczką mnożenia. W ten sposób ćwiczyli umiejętność logicznego myślenia oraz współpracy w grupie. Na koniec zajęć Pani Dyrektor – Ewa Jabłońska wręczyła uczniom ze zwycięskiej drużyny złote medale i tytuł Mistrza Karate Tabliczki Mnożenia.
Jednak w klasie 4a przygotowania do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia trwały już od piątku 17 listopada. W związku z tym, że tegoroczne hasło akcji brzmiało: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają dzieci zaprosiły do aktywnego udziału w zabawie członków swoich rodzin. Wcielając się w rolę nauczycieli, przepytywały z tabliczki mnożenia swoje mamy, tatusiów, babcie, dziadków, a także inne osoby z najbliższego otoczenia. Był to doskonały sposób na utrwalanie tabliczki mnożenia poprzez wspólną zabawę!
Karolina Gęgotek – Pęciak – nauczyciel matematyki