Projekty matematyczne klasy 2e

Klasa 2e w roku szkolnym 2023/2024 realizuje dwa projekty matematyczne pod kierunkiem Eweliny Gawryluk i Magdaleny Sucheckiej.

Projekt pierwszy, to „ Kreatywna matematyka” .Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Matematyka” jest innowacyjne i pomysłowe podejście do edukacji matematycznej poprzez wielozmysłowe poznawanie świata liczb, figur geometrycznych, działań oraz zagadnień matematycznych.

Cele szczegółowe:

- rozwijanie kluczowych kompetencji matematycznych,

- sensoryczna nauka matematyki,

- rozbudzanie kreatywności i twórczego myślenia w realizacji działań,

- zwrócenie uwagi na występowanie i stosowanie matematyki w życiu codziennym,

- rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych,

- usystematyzowanie wiadomości z zakresu edukacji matematycznej,

- aktywizacja i integracja grupy,

- kształtowanie samooceny ucznia oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości.

Drugi projekt, który jest realizowany w klasie 2e, to „20 minut dla matematyki”. Głównym celem projektu jest realizacja Dziecięcej Matematyki® autorstwa prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej w grupie przedszkolnej zgodnie z założeniami koncepcji oraz, co równie ważne, angażowanie i inspirowanie rodziców uczniów do codziennej aktywności matematycznej z wykorzystaniem sytuacji życiowych.