Wycieczka klasy 1c i 1e do Gąsiorowa

Dnia 20 czerwca klasy: 1c i 1e udały się na wycieczkę do Gąsiorowa. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o wiele ciekawych informacji przyrodniczych. Przechodząc ścieżką edukacyjną obserwowały rośliny rosnące na łące, dowiedziały się, jakie mają one znaczenie dla zdrowia człowieka. Zobaczyły „Ogród gospodyni” - w którym rosną warzywa i zioła. Poznały odpowiedź na wiele pytań. Kiedy i co sadzimy lub siejemy, a kiedy zbieramy? Jakie prace wykonuje się wiosną na polach i jakich używa się do tego narzędzi? Podczas wycieczki odbyły się także zajęcia praktyczne. Uczniowie przygotowali sok warzywno - owocowy, który z apetytem degustowali. Wiedzą już, dlaczego witaminy zawarte w warzywach i owocach są ważne dla zdrowia. Wykorzystując piękną pogodę, bawili się na obszernym placu zabaw i brali udział w konkurencjach sportowych. Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń.