Klasa 1b i 1d na wspólnej wycieczce

Klasa 1b i 1d na wspólnej wycieczce - Mazowsze Kultura Kurpiowska folklor elementy poznawcze i edukacyjne.
Uczniowie zwiedzili ekspozycje w Muzeum Etnograficznym - Skansen Zagroda Kurpiowska oraz w Muzeum Kurpiowskie: tkactwo, stroje regionalne, rzemiosło artystyczne, szewstwo, plecionkarstwo, a także specjalną ekspozycję bartnictwo - dawna forma leśnego pszczelarstwa polegająca na utrzymywaniu pszczół w barciach, czyli w wydrążonych i odpowiednio przygotowanych dziuplach w grubych drzewach leśnych.
Odbyły się warsztaty z kopania i obróbki bursztynu - Bursztyniarstwo.
Integracja grupy to wspólna zabawa na wspaniałym Placu Zabaw w Kurpiowskiej krainie nad jeziorkiem.
Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko. Pieczenie kiełbasek połączone z kurpiowskim poczęstunkiem.
Wycieczka dostarczyła dzieciom mnóstwo niezapomnianych wrażeń przy pięknej majowej pogodzie.