Uczniowie 1 a wyruszyli na wirtualną wycieczkę do ZOO

Jakie zwierzęta można spotkać w zoo? Ile waży najcięższe zwierzę? Jakie zwierzę jest najwyższe? Ile kosztuje bilet? W kolejnym module projektu „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”, uczniowie z klasy 1 a przekonali się, jak ważna jest matematyka w funkcjonowaniu ogrodu zoologicznego. Żeby się tego dowiedzieć wybraliśmy się na wirtualną wycieczkę do zoo. Dzieci dowiedziały się, że w ogrodzie zoologicznym ważnym elementem jest liczba zwierząt, ich waga, wielkość wybiegów, czy karmienie. Zadaniem dzieci było uzyskanie wiedzy na temat potrzeb zwierząt i przełożenie tego na praktyczne działania, czyli zaplanowanie karmienia wybranego zwierzęcia. W takim działaniu wzięliśmy pod uwagę ilość potrzebnego pożywienia (masę, ilość) częstotliwość karmienia, średnią cenę pożywienia. To wszystko są działania matematyczne związane z działalnością ogrodów zoologicznych. Uczniowie zwrócili uwagę na konieczność systematycznego karmienia zwierząt i dbania o ich zdrowie. Wśród pracowników ogrodów zoologicznych muszą być weterynarze, zootechnicy, opiekunowie zwierząt, ale także pracownicy administracji, którzy kupują żywność, leki, witaminy. Mamy nadzieję, że wkrótce razem z rodzicami odwiedzimy ZOO w Warszawie.