W 1d wspaniała lekcja muzyki

Na zajęciach z edukacji muzycznej uczniowie klasy 1d gościli tatę Borysa pana Filipa Hałuchę.

Przedmiotem lekcji było przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z pracą dźwiękiem.
We wprowadzeniu rozmawialiśmy o tym, kim jest realizator nagrań, a kim producent muzyczny. Jakie są między nimi różnice i na czym polega ich praca. Oglądaliśmy różne instrumenty: strunowe i perkusyjne.
Dzieci miały okazję zagrać na ukulele, gitarze elektrycznej, werblu, hi- hacie, marimbie, tamburynie, piszczałce i różnych grzechotkach. Omówione zostały techniki gry na poszczególnych instrumentach wraz z prezentacją.
Jakich narzędzi używa realizator nagrań i w tym celu zostały pokazane mikrofony przeznaczone do nagrań studyjnych: mikrofony dynamiczne, pojemnościowe oraz lampowe.
Przedstawiane typy mikrofonów omawiane były w kontekście ich zastosowań w studiu nagraniowym.
Kolejnym etapem było pokazanie oprogramowania służącego do rejestracji i edycji dźwięku.
Wspólnie z dziećmi stworzyliśmy krótką piosenkę bazującą na samplach muzycznych.
Finałem naszego spotkania była rejestracja piosenki przygotowanej i śpiewanej przez uczniów 1d w chórze.

Uczniowie wraz z wychowawcą klasy 1d
Bardzo serdecznie Dziękują panu Filipowi na znakomite spotkanie i profesjonalną wiedzę.