Uczniowie 1a z wizytą w bibliotece

Każdego roku 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Ten dzień został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury dla młodego czytelnika. W ramach tego święta uczniowie klasy 1 a zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka wprowadziła nas w magiczny świat baśni. Uczniowie z ciekawością wysłuchali baśni Andersena „Brzydkie kaczątko” , która została zaprezentowana w oparciu o technikę kamishibai. Kamishibai to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię. Japoński teatrzyk ilustracji bardzo się podobał pierwszakom.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Uczniowie 1a