Klasa 3a poznała zawód żołnierza

W ramach klasowej akcji Poznajemy ciekawe zawody klasa 3a poznała zawód żołnierza.
W dniu 14 listopada 2017 roku gościła na swoich zajęciach mamę Justynki Panią major Agnieszkę Dülz oraz tatę Franka i Antka Pana majora Jakuba Machowicz.
Rodzice opowiedzieli uczniom o swojej służbie, zaprezentowali mundur galowy oraz polowy, a także wybrane elementy wyposażenia żołnierza. Uczniowie zostali także zapoznani z rodzajami Sił Zbrojnych oraz realizowanymi przez nie zadaniami.
Dzieci miały możliwość przymierzenia elementów wyposażenia oraz umundurowania żołnierza.
Podczas spotkania, uczniom klasy 3a została przypomniana postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, jego rola oraz rola walczących wówczas żołnierzy, których bohaterska walka pozwoliła 99 lat temu odzyskać Polsce niepodległość.

Na koniec spotkania każdy otrzymał niespodziankę - upominek z logiem Wojska Polskiego.

DZIĘKUJEMY za znakomitą lekcję
uczniowie kl.3a z wychowawcą p. Katarzyna Schodowską