Klasowy Turniej Warcabowy w 1a

W grudniu i styczniu w klasie 1a odbył się Klasowy Turniej Warcabowy. To kolejny już turniej w naszej klasie. Wcześniej odbył się Klasowy Turniej Memo.

Warcaby to gra towarzyska o walorach edukacyjnych, która rozwija inteligencję, zdolności twórcze, logiczne myślenie, wycisza, doskonali koncentrację uwagi. Współzawodnictwo uczy dzieci nabywania umiejętności taktycznego przewidywania następstw, tworzenia strategii oraz radzenia sobie z wygraną i porażką. Turniej miał na celu popularyzację tej formy spędzania czasu wolnego. Był okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w warunkach klasowej rywalizacji. Cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Turniej został przeprowadzony w kilku etapach. Do finału przeszło 6 zawodników. 11 stycznia 2023r. przeprowadzono rozgrywki finałowe i wyłoniono zwycięzców. 12 stycznia br. zostały wręczone dyplomy i słodki poczęstunek.

I miejsce zajęła Gabriela Baścik

II miejsce Beata Wójcik

III miejsce Krzysztof Sobiecki

Każdy uczestnik, który wziął udział w Turnieju może czuć się zwycięzcą. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i piękną rywalizację.

Wychowawczyni klasy 1a

Hanna Zielińska