Spotkanie z górnikiem

Z okazji obchodzonej 4 grudnia „Barbórki” (święto górników) w klasie 1e oraz 2b, w poniedziałek 5 grudnia, zorganizowaliśmy lekcję, której celem było przybliżenie dzieciom trudnej i odpowiedzialnej a jednocześnie niebezpiecznej pracy górnika.
Dzięki pomocy mamy Magdy z klasy 1e gościliśmy w szkole dwóch górników, którzy przybyli na lekcję w pełnym górniczym umundurowaniu.
Nasi goście przybliżyli dzieciom wizerunek patronki górników – św. Barbary, omówili poszczególne elementy stroju górniczego, w ciekawy sposób opowiedzieli o górnictwie i niebezpiecznej pracy w kopalni. Podczas spotkania uczniowie zadawali górnikom wiele pytań, dzięki czemu mogli porównać pracę górnika dawniej i dziś. Dzieci otrzymały także pamiątkowe naklejki.
Na zakończenie chętni uczniowie wzięli udział w pasowaniu na górnika. Spotkanie uwieczniono na wspólnym zdjęciu. Była to lekcja pełna wrażeń.