Lekcja otwarta - język polski w 8c

Uwaga! Mrożkowski cyrk zaprasza!
28 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Legionowie odbyła się niezwykła lekcja języka polskiego w kl. 8c na temat: „Ambitne plany koguta - Artysta Sławomira Mrożka”. Zajęcia, które poprowadziła pani Dorota Przekazińska, miały charakter otwarty. W lekcji uczestniczyli zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Edukacji w Legionowie – pani Anna Łasińska, nauczyciele z legionowskich szkół oraz Dyrekcja i nauczyciele z SP1. Uczniowie mieli możliwość „odkrycia” opowiadania Sławomira Mrożka w sposób niekonwencjonalny. Dzięki okularom ClassVR, zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości, uczniowie znaleźli się w cyrku. Zwiedzili to artystyczne, pełne kolorytu miejsce przy utworze pt. „Marsz gladiatorów”. Nauczyciel, prowadzący zajęcia, dzięki kostiumowi i adekwatnej do sytuacji kreacji, stał się dyrektorem cyrku i prowadził lekcję nie wychodząc ze swej roli. Na zajęciach uczniowie pracowali w grupach, wykonywali różnorodne zadania, także egzaminacyjne, mieli przestrzeń na dyskusję, próbę tworzenia definicji, a także pisali krótką wypowiedź o charakterze argumentacyjnym, którą prezentowali w świetle reflektorów. Lekcję zwieńczyło pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie, jak sami przyznali, uczyli się poprzez świetną zabawę i chcieliby „zdobyć bilety” na kolejną lekcję.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

link do filmu: