Spotkanie Policjanta z uczniami klasy 1a

Uczniowie klasy 1 a gościli u siebie Policjanta. Funkcjonariusz pokazał swoje umundurowanie i wyposażenie. Dzieci zobaczyły policyjne kajdanki, odznakę "Policjanta", przymierzały kamizelkę odblaskową, poznały zastosowanie koca termicznego. Policjant opowiadał o swojej pracy. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od wielu dni poprzez udział w projekcie „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki – Na drodze”. Dzieci poznały podstawowe zasady ruchu drogowego oraz znaki i sygnały drogowe. Głównym celem spotkania z Policjantem było zapoznanie dzieci z bezpieczeństwem w drodze do szkoły i niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie zimowych zabaw. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania policjanta i zadawały wiele ciekawych pytań. Na zakończenie dzieci podziękowały za poświęcony czas. Policjant podarował odblaskowe opaski, które sprawią, że dzieci będą widoczne i bezpieczne na drodze.

Wychowawczyni
Hanna Zielińska