Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny

Zapraszamy chętnych uczniów do udział w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny.

Konkurs odbędzie się 23 listopada 2022,wymagana jest wpłata wpisowego w wysokości 14 zł.

Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs w postaci testu jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych dla każdej klasy oddzielny ( klasy 4 - 8).
Na rozwiązanie testu przeznaczonych jest 75 minut + 15 minut sprawy organizacyjne.
Test konkursowy jest testem jednokrotnego wyboru (30 zadań z odpowiedziami A, B, C, D, E z których dokładnie jedna odpowiedź jest prawidłowa). Test jednokrotnego wyboru zawiera 10 pytań za 3 punkty, 10 za 4 punkty i 10 za 5 punktów. Na starcie uczeń otrzymuje 30 punktów, za poprawną odpowiedź odpowiednio 3, 4 lub 5 punktów, za brak odpowiedzi 0 punktów, za błędną odpowiedź odejmuje się mu 0,25 punktów przeznaczonych na zadanie.

Zapisy i wpłacanie wpisowego u nauczycieli matematyki do 9 listopada 2022r.