Konkurs plastyczny "O Naszą planetę dbajmy, więc wodę i energię oszczędzajmy!"

Cele konkursu:
Głównym celem konkursu jest zainteresowanie uczniów tematyką związaną z efektywnością energetyczną, racjonalnym wykorzystywaniem energii w domach oraz oszczędzaniem jej w życiu codziennym. Ponadto priorytetem jest podniesienie poziomu wiedzy dzieci w zakresie ochrony przyrody i wpływu człowieka na stan środowiska naturalnego, postaw proekologicznych oraz zwiększenia aktywności twórczej i kreatywności.

Uczestnicy konkursu:
Konkurs odbywa się z podziałem na dwie kategorie wiekowe:
1) uczniowie oddziałów 0-3
2) uczniowie oddziałów4-8
Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie.

Założenia organizacyjne:
Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę konkursową. Prace plastyczne muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej nie publikowanymi. Udział w konkursie jest dobrowolny. Technika wykonania prac jest dowolna (rysunek, farba plakatowa,akwarela, kolaż, wyklejanka, itp.) - obowiązuje format A4 lub A3, nie może to być konstrukcja przestrzenna.

Przebieg konkursu:
Konkurs trwa od 24.10 do 18.11
Prace konkursowe można składać u pań: Paulina Karpińska, s.13 oraz Katarzyna Mazur, s.6
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 28.11.2022r

Kryteria oceniania prac:
• Zgodność pracy z tematem;
• Walory estetyczne
• Oryginalność/pomysłowość

Nagrody:
Nagrody będą przyznawane w obu kategoriach wiekowych.
a) Organizator przyzna nagrody autorom trzech najlepszych prac oraz wyróżnienia.
b) Przewiduje się także dyplomy dla pozostałych uczestników.
c) Lista laureatów i zwycięskie prace konkursowe, zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz na Facebook.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie