Innowacja pedagogiczna z j. angielskiego "Express yourself ...in writing (Wyraź siebie ... w pisaniu)"

W oddziale 8a, w roku szkolnym 2022/2023, realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. Express yourself ...in writing (Wyraź siebie ... w pisaniu), której głównym celem jest doskonalenie umiejętności sprawnego posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach życia codziennego.

Szczególny nacisk kładziony jest na rozwijanie umiejętności redagowania krótkich, prostych, spójnych i logicznych wypowiedzi pisemnych (notatka, ogłoszenie, zaproszenie, życzenia, historyjka, etc.) oraz reagowanie na otrzymane informacje, w formie tekstu pisanego (wiadomość SMS e-mail, krótki list prywatny, wpis na forum), w sytuacjach życia codziennego.

Ponadto, na zajęciach z innowacji, uczniowie poznają i będą stosowali strategie komunikacyjne (domyślanie się znaczenia wyrazów z kontekstu, szukanie słów kluczowych) oraz strategie kompensacyjne, w sytuacji gdy uczeń nie zna lub nie pamięta wyrazu (upraszczanie formy wypowiedzi, zastępowanie innym wyrazem, opis), co stopniowo przełoży się na zwiększanie motywacji uczniów do samodzielnej pracy oraz przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty.