Ogólnopolski Test Ortograficzny

Zapraszamy uczniów (klas 1-3), (4-6), (7-8) do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.

Etap szkolny odbędzie się 25-10-2022 roku (wtorek) o godz.9:00

Uczniowie chętni do udziału w konkursie zgłaszają się do swoich nauczycieli języka polskiego do czwartku 6 października.

Każdy uczestnik konkursu wnosi wpisowe w wysokości 14,00 zł

1.Konkurs polega na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 26 pytań testowych, na co przeznaczone jest 45 minut + 10 minut na sprawy organizacyjne.
2.Do każdego pytania w teście podane są 4 odpowiedzi od A do D. Wśród podanych do pytań odpowiedzi żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogą być prawidłowe. Każdy uczeń przed konkursem otrzymuje tyle punktów, ile ma decyzji do podjęcia, tzn. 4 razy więcej niż pytań. Za każdą poprawną odpowiedź dopisuje się do otrzymanej sumy 1 punkt, za fałszywą (-1) punkt. Dodatkowo uczeń ma możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na wybrane pytania nie uzyskując ani nie tracąc punktów.
3.Odpowiedzi zakreślane są na oddzielnej karcie odpowiedzi.

Najlepsi otrzymają dyplomy grawerowane, laureata i wyróżnionego z nadanymi symbolicznymi tytułami Arcymistrza, Mistrza i Eksperta Ortografii. Arcymistrzowie i Mistrzowie uhonorowani zostaną dodatkowo nagrodami książkowymi. Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy uznania.

Zagadnienia zawarte w testach ortograficznych dla poszczególnych grup wiekowych są zgodne z obowiązującą podstawą programową.

Szczegółowe informacje dotyczące Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego dostępne na stronie ces.edu.pl

Zapraszamy do udziału
Nauczyciele języka polskiego