"Godziny wychowawcze ze Światem"

W bieżącym roku szkolnym klasa 8C wraz z wychowawcą Panią Izabela Śmiałek przystąpiła do programu Polskiej Akcji Humanitarnej "Godziny Wychowawcze ze Światem".

Program składa się z zajęć, które stanowią zaproszenie do zgłębiania wyzwań współczesnego świata. Został on zaprojektowany w nurcie edukacji globalnej.

Podczas zajęć skupimy się przede wszystkim na temacie języka i narracji, które kształtują nasz sposób patrzenia i opowiadania o świecie.

Zajęcia są pretekstem do dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie oraz wartościach takich jak solidarność, godność ludzka czy sprawiedliwość, bez względu na pochodzenie. Dzięki nim uczniowie i uczennice kształtują postawy otwartości
i odpowiedzialności za to, co dzieje się na świecie.

Po skończonym programie, osoby uczestniczące poczują się bardziej odpowiedzialne za swoje codzienne zachowania, które wpływają również na osoby z grup mniejszościowych (np. osoby ciemnoskóre, osoby pochodzące spoza Polski) oraz na ludzi w innych częściach świata (poprzez solidarność ze zjawiskami globalnymi).

Izabela Śmiałek
Wychowawca klasy 8C