"Projekt ZUS"

Drodzy Uczniowie,
zapraszam do udziału w kolejnej edycji „Projektu z ZUS”, którego celem jest upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół podstawowych. Młodzież powinna wiedzieć, dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia może liczyć, jeśli opłaca się składki. „Projekt z ZUS” uczy młodzież, by być wzajemnie odpowiedzialnym za osoby, które przynależą do innych pokoleń (solidaryzm społeczny), ubezpieczać się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnie dbać o swoją emerytalną przyszłość. Wszystko po to, aby systematyczne budować świadomość młodego pokolenia o tym, jak ważne są ubezpieczenia społeczne. Podczas zajęć omawiane będą podstawowe zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi w Polsce m.in. rodzaje świadczeń z ubezpieczeń społecznych, na czym polega umowa międzypokoleniowa. Kształtowane będą różne kompetencje uczniów: społeczne, obywatelskie, cyfrowe, matematyczne. Uczniowie w ramach projektu przygotowują materiały wyjaśniające ideę ubezpieczeń. Najlepsze prace (plakat, komiks, film) stworzone przez uczniów zgłoszone będą do konkursu. Realizację projektu koordynuje p. Izabela Śmiałek – nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.

Zgłoszenia przyjmuję przez dziennik Librus lub osobiście do 30.10.2022 r.

Zapraszam

Izabela Śmiałek