W klasie 3a Warsztaty grafiki komputerowej

Dnia 03-11-2017r na zorganizowanych warsztatach przez panią Katarzynę Płońską mamę Mateusza w klasie 3a dzieci miały możliwość zapoznania się z z zawodem grafika komputerowego. Dowiedziały się jakie szkoły należy ukończyć i jakie umiejętności posiadać, aby móc wykonywać prace związane z grafiką komputerową i poligrafią.

Uczniowie mogli zobaczyć próbnik z kolorami jakim posługują się graficy. Zobaczyły jak ulega zmianie zdjęcie za pomocą filtrów i różnych narzędzi w programie Photoshop. Obejrzały wykonane przez p. Katarzynę prace takie jak: wizytówki, ulotki, magazyny, gazety, książki i inne gadżety reklamowe.

Na zajęciach klasa 3a dowiedziała się czym jest logo i znak firmowy.Samodzielnie wykonały projekt swojej wizytówki wpisując na nią wymarzony zawód i rysując wymyślone logo. Prace zostały zalaminowane i przypięte do smyczy reklamowych.

Dzieci miały możliwość zobaczenia książki, w której tekst pojawia się pod wpływem zimna

Warsztaty grafiki komputerowej były interesującym spotkaniem. Uczniowie byli bardzo zaangażowani oraz aktywnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Panią Płońską.
(...) "Lekcja na szóstkę, super warsztaty"(...) tak skomentowały na koniec spotkanie.

Bardzo Dziękuję za znakomitą formę przekazu, która dostarczyła nowych, ciekawych propozycji tematycznych, a uczniowie mogą śmiało wykorzystać zdobytą wiedzę w różnorodnych, przedsięwzięciach szkolnych i nie tylko.

Wychowawca klasy 3a p. Katarzyna Schodowska