Projekt z ZUS – podsumowanie

Uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie po raz pierwszy przystąpili do „Projektu z ZUS”.
„Projekt z ZUS” uczy młodzież, by być wzajemnie odpowiedzialnym za osoby, które przynależą do innych pokoleń (solidaryzm społeczny), ubezpieczać się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnie dbać o swoją emerytalną przyszłość. Wszystko po to, aby systematycznie budować świadomość młodego pokolenia o tym, jak ważne są ubezpieczenia społeczne.
Podczas zajęć omawiane były podstawowe zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi w Polsce m.in. rodzaje świadczeń z ubezpieczeń społecznych, na czym polega umowa międzypokoleniowa.
Zajęcia kształtowały różne kompetencje uczniów: społeczne, obywatelskie, cyfrowe, matematyczne.
Zadaniem finałowym uczestników projektu było wykonanie w formie filmu, plakatu lub komiksu materiału wyjaśniającego: Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne? Tegoroczne prace były wyjątkowe, wykonane różnymi technikami, pokazywały kreatywność naszych uczniów.
Naszą szkołę reprezentowała Liliana Borkowska z klasy 8c. Uczennica przygotowała komiks multimedialny pt. "Wypadek w pracy".
Opiekunem projektu była Pani Izabela Śmiałek
Poniżej galeria wybranych prac oraz materiały przygotowywane przez uczniów w czasie realizacji projektu.