AKCJA ZDROWO I SPORTOWO

Przez cały rok szkolny 2020/2021 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji edukacyjno-profilaktycznej ZDROWO I SPORTOWO. Miała ona na celu trwałe kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, dbania o higienę i bezpieczeństwo. Podczas lekcji wychowania fizycznego oraz dodatkowych zajęć sportowych uczniowie doskonalili swoją sprawność fizyczną (kondycję, wytrzymałość, siłę, koordynację), pogłębiali wiadomości dotyczących ruchu, wpływu regularnie podejmowanej aktywności ruchowej na organizm, zasad higieny ciała oraz zbilansowanej diety. Zajęcia miały na celu zaspokajanie potrzeby ruchu, zwiększenie pewności siebie i koncentracji, kształtowanie ogólnej sprawności ruchowej w grach i zabawach oraz gimnastyce. Były również sposobem na aktywną formę spędzenia wolnego czasu oraz odprężenia.
Mamy nadzieję, że udział w akcji ZDROWO I SPORTOWO zainspirował uczniów do podejmowania działań indywidualnych w zakresie dbania o swoją sprawność fizyczną i prowadzenia zdrowego stylu życia.

Agnieszka Orlikowska – szkolny koordynator programu