Ogólnopolski projekt edukacyjny „Powstańcy’44 – pamiętamy!”

W tym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Powstańcy’44 – pamiętamy!”. Celem projektu było m.in. rozwijanie wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego, budowanie tożsamości narodowej uczniów, poznanie życiorysów Powstańców. Podczas zajęć uczniowie klas 7a, 7e i 8b mogli przyswoić wiedzę dotyczącą m.in. codzienność warszawiaków podczas powstania, zaangażowania dzieci w walkę, a także twórczość poetycką z czasu powstania. W ramach lekcji młodzież nie tylko kształtowała i utrwalała wiedzę historyczną, ale również doskonaliła umiejętność czytania ze zrozumieniem, ćwiczyła różne formy wypowiedzi.
W ramach podsumowania uczniowie wykonali lapbooki na dowolnie wybrany przez siebie temat, który był omawiany podczas zajęć. Uczniowie bardzo chętnie podjęli współpracę oraz z dużym zaangażowaniem i aktywnością uczestniczyli w zajęciach, które pozwalały im na poznanie historii współczesnej. Zrozumieli, że historia ma ogromny wpływ na kształt literatury, która powstaje w danym czasie i wszystkie te elementy ściśle się ze sobą łączą. Mogli poznać, jakie uczucia towarzyszyły młodym ludziom, którzy bez chwili wahania stanęli do walki w obronie wolności, nie tylko dla siebie, ale także dla przyszłych pokoleń.

Dziękujemy za zaangażowanie i pracę na rzecz projektu

Katarzyna Kołak -Nauczyciel języka polskiego
Kamila Prażnowska- Sinulingga -Nauczyciel języka polskiego