Projekt edukacyjny PGE Energia Ciepła - „Przygody Kota Ciepłosława”

W pierwszych tygodniach lutego uczniowie klasy 2 c wzięli udział w programie edukacyjnym skierowanym dla młodszych uczniów – „Przygody Kota Ciepłosława”. Program opracowany przez PGD Energia Ciepła miał na celu budowanie świadomości ekologicznej najmłodszych dzieci, poszerzając jednocześnie wiedzę na temat ciepła, jego wytwarzania i oszczędzania. W pierwszej części realizacji programu, dzieci uczestniczyły w pięciu lekcjach, w których Kot Ciepłosław wyjaśniał tajemnice powstawania ciepła w domach. Po każdej lekcji uczniowie mieli możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy w czasie wykonywania przygotowanych zadań. Ostatnim etapem było zdanie testu oraz przygotowanie komiksu, którego treść nawiązywała do poruszanych zagadnień.