Klasa 2a odwiedziła Ochotniczą Straż Pożarną

We wtorek 03.10.17 uczniowie klasy 2a pojechali do Chotomowa, aby zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Dzięki życzliwości pana Łukasza Okszei strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej mogliśmy oglądać samochody, motorówkę i sprzęt pożarniczy. Wysłuchaliśmy o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka, akcjach ratowniczo-gaśniczych, niesieniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia kasku strażackiego oraz wejście do wozu strażackiego. W czasie naszej wycieczki strażacy dostali wezwanie do akcji. Mogliśmy zobaczyć jak szybko na alarm reagują strażacy. Wycieczka, którą zorganizował dla nas Pan Wojciech Włodkowski bardzo nam się podobała i na długo pozostanie w naszej pamięci.