Zabawa Andrzejkowa

Dzisiejszy dzień będzie miłym wspomnieniem dla uczniów. Dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną wesoło i tanecznie spędzili późne popołudnie na szkolnej Zabawie Andrzejkowej. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Następnie do świetlicy przybyły cztery wróżki: Helenka, Ola, Sasza i Tosia. Nie obyło się bez wróżb i przepowiedni. Każdy chciał poznać swoją przyszłość:) Dziewczynki mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czyj bucik jako pierwszy przekroczy próg. Mogliśmy także dowiedzieć się co czeka nas w niedalekiej przyszłości oraz poznać zawód jaki będziemy wykonywać.
Choć wszyscy traktowali wróżby z lekkim przymrużeniem oka, to cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem.
Oczywiście nie mogło zabraknąć andrzejkowej dyskoteki! Przy wspaniałej muzyce wszyscy bawili się doskonale!
Przyjemnie było choć na chwilkę stać się wróżką, księżniczką czy czarodziejem i przenieść się w świat magii, zabawy i beztroski. Było bardzo miło i wesoło.
Barbara Żochowska
Katarzyna Mazur