Konkurs plastyczny „ Moje bajkowe zwierzątko”

Światowy Dzień Zwierząt obchodzimy 4 października, został ustanowiony na konwencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku z wzrastającej potrzeby godnego i lepszego traktowania zwierząt przez człowieka. W Polsce święto obchodzone jest od roku 1993. Dzień zwierząt przypomina również, że zwierzę to nie tylko kot czy pies. To także gryzonie, gady, ptaki i wszystkie inne ssaki. Celem Światowego Dnia Zwierząt jest promowanie prawidłowych zachowań ludzi wobec zwierząt i powszechne propagowanie ich praw.
Z tej okazji na świetlicy został ogłoszony konkurs „ Moje bajkowe zwierzątko” . Konkurs skierowany został do uczniów uczęszczających na zajęcia do świetlicy szkolnej. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej , przedstawiające rysunek swojego pupila w naturalnych, zabawnych sytuacjach, wymarzone zwierzątko, zwierzątko z bajek.
Wychowawca świetlicy: Anna Jakubowska