Zabawy wielkanocne

Cykl zajęć: Świetlica poleca- klasy 2a i 2d
Termin zajęć:06.04.2020r – 08.04.2020r

Wielkanoc to moje ulubione święto w roku. Mam wrażenie – może przez wiosnę i ładniejszą pogodę idące w kierunku natury.
Przygotowałam kilka prostych zabaw dla dzieci, które są związane z wielkanocnymi tradycjami, ale też z wychowaniem wspierającym, czyli budowaniem rodzinnych więzi. Wielkanoc już na horyzoncie, pora więc na tradycyjną listę ciekawych zabaw, które pomogą Wam przygotować się do nadchodzących Świąt. U nas tradycyjnie Wielkanoc to świętowanie odradzającego się życia, spędzenie czasu z rodziną. Przygotowałam kilka śmiesznych zabaw. Można je przeprowadzać w domu lub na podwórku. Nie wymagają wielu rekwizytów ani szczególnych przygotowań. Niektóre oparłam na tradycjach poszczególnych rejonów Polski lub zaczerpniętych z innych krajów. Mam nadzieję, że choć kilka uda się Wam przeprowadzi, bo przecież właśnie przez zabawę można poznać tradycje związane ze świętami. Przygotowałam Wam, pracę plastyczną, która jest łatwa w wykonaniu, a może ozdobić Wasz pokój. Zajęcia znajdziecie w załącznikach.
1. Zabawy Wielkanocne – Rzuć do mnie jajem!
2. Girlanda Wielkanocna- wykonałam ją z papieru kolorowego, ale możecie ją też wykonać z białych kartek które pokolorujecie. Szablony znajdziecie w załączniku.
Życzę miłej zabawy
Anna Jakubowska