Pierwszoklasiści w gronie czytelników biblioteki szkolnej

W dn. 13.12.2021 r. uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę i złożyli uroczystą obietnicę: „Każdy pierwszak obiecuje po książki sięgać z radością, bo czytanie daje wiedzę i jest wielką przyjemnością”. Uczniowie poznali również księgozbiór dla najmłodszych, zasady zachowania w bibliotece oraz wypożyczyli pierwszą książkę. Od tej pory będą wiedzieli też, że nie należy przetrzymywać wypożyczonej książki i że trzeba ją szanować. Podczas spotkania uczniowie poznali również powody, dla których warto czytać książki. Na zakończenie każdy pierwszoklasista otrzymał wyprawkę czytelniczą, które nasza szkoła otrzymała w ramach projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Uczniowie będą mogli zapoznać się z utworami najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.:
M. Musierowicz, D. Wawiłow, T. Kubiaka, A. Fredro, J. Twardowskiego, J. Czechowicza, M. Strzałkowskiej, K. Ryrych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej.

Miłego czytania!