Ostatni 8 moduł Matematyka w parku

Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki- W parku.
Ile ławek jest w parku? Czy da się je policzyć? Ile osób może na nich usiąść, aby odpocząć? Kim jest architekt krajobrazu? Jakie rośliny rosną w parku? Gdzie znajduje się najbliższy park? Na te pytania potrafią już odpowiedzieć uczniowie z klasy 1 a. Zajęcia ostatniego modułu związane z matematyką zostały zaplanowane na czas wiosenny. Wyjście do parku jest zawsze doskonałą okazją do spacerów, promowaniem zdrowego trybu życia i nauki w praktyce. Naszym zadaniem było odwiedzenie parku w okolicy szkoły i zapoznanie się z jego planem. Tworzenie planów jest związane z umiejętnościami matematycznymi i technicznymi. Wymaga uważnej obserwacji przestrzeni, dostrzegania regularności i prawidłowości. W ramach poznawania ciekawych zawodów dzieci poznały pracę architekta krajobrazu oraz ogrodnika. To ósmy i już ostatni moduł, który uczniowie 1 a zrealizowali w tym roku w ramach tego ogólnopolskiego projektu. Okazało się, że matematyka towarzyszy nam każdego dnia.
Hanna Zielińska