Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe dla oddziału przedszkolnego w ramach Rządowego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Jest to ponowny udział naszej szkoły w kolejnej edycji wieloletniego programu. Szkoła brała udział również w poprzedniej edycji programu na lata 2016 – 2020.

W ramach realizacji programu zakupione zostały dla najmłodszych nowości wydawnicze – książki opublikowane drukiem oraz audiobooki. Podejmowane są również działania promujące czytelnictwo wśród dzieci np. spotkanie z pisarką, konkursy, akcja czytelnicza oraz wykonywane są inne zadania związane z realizacją programu.

Prezentowane poniżej książki i audiobooki zostały zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie.

Agnieszka Wójcikiewicz