Co to znaczy eTwinning?

??? Co to znaczy eTwinning?
*** Ta akcja jest ukierunkowana na wprowadzenie technologii informacyjno – komunikacyjnych w europejskich systemach edukacji i jest zatwierdzona przez Parlament Europejski i Radę Europy

??? Jak przyłączyć się do eTwinning?
*** Akcja jest bardzo prosta. Przez Internet szukasz europejskiej szkoły, która chce z tobą współpracować. Stajecie się partnerami i zgodnie ze swoimi zainteresowaniami wymieniacie doświadczenia.

??? Co Ci fascynuje w eTwinning?
*** Fakt, że zarówno technika jak i języki są narzędziami do pielęgnowania uniwersalnych wartości oraz poznawanie ludzi i krajów, budowanie przyjaźni i wspólnego działania ponad sztucznymi podziałami.

??? Co zapewnia eTwinning?
*** Warunki do dobrej zabawy, naukę oraz przyjemności z pracy nad materiałami wybranymi samodzielnie wspólnie z ludźmi, którzy są “inni, podobni, tacy sami”.

??? Dlaczego Akcja eTwinning wywołuje takie pozytywne emocje?
*** Ponieważ dla każdego człowieka doświadczenie współpracy między ludźmi na skalę międzynarodową prowadzi do pozytywnych efektów edukacyjnych, jest powodem radości i satysfakcji osobistej oraz zawodowej. Nauczyciele o cechach pionierów (takich samych jak odkrywcy nowych lądów, poszukiwacze złota, itp.) - i ich uczniowie mają świadomość, że uczestniczą w czymś niezwykłym, że odkrywają nowe obszary edukacji, które powstały dzięki technice. Poszukują rozwiązań, tworzą wzorce pracy, metody, których nikt przed nimi nie stosował. Pokonują trudności i własne ograniczenia, odnoszą sukcesy. Ich praca jest doceniana, zdobywają nagrody w konkursach krajowych i europejskich. Na uroczystościach przyznawania nagród wszyscy z ogromną uwagą słuchają prezentacji nagrodzonych partnerstw, uczą się wówczas od innych. Ponadto nauczyciele realizują własne pomysły i pasje, znajdują uczniów o podobnych zainteresowaniach we własnej i w szkołach zagranicznych. Rośnie motywacja uczniów do nauki języka i informatyki, zainteresowanie kulturami, a także treścią partnerstw. A to wszystko odbywa się w sposób niesłychanie przyjemny, więc entuzjazm i radość są jak najbardziej naturalne.

??? Gdzie możno uzyskać odpowiedzi na pytania, dotyczące eTwinning?
*** Na stronach internetowych www.etwinning.net oraz www.etwinning.pl. W naszej szkole również pracuje zespół eTwinning w składzie: Janina Pietraszkiewicz, Jolanta Urbańska, Katarzyna Schodowska, Małgorzata Stokarska, Sylwia Pietrucha, Agnieszka Walewska-Żurek, Katarzyna Olkowska – Przybysz, Aneta Tarczyńska, Anna Kozłowska.