22 kwietnia Dzień Ziemi

Dzień Ziemi, czy też Światowy Dzień Ziemi to coroczna akcja, której celem jest promowanie postaw ekologicznych.
Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić społeczeństwu jak krucha jest nasza planeta; jak łatwo zniszczyć harmonię panującą w ekosystemach.
Społeczność naszej szkoły od początku grudnia do końca marca zebrała 5 ton 360 kilogramów makulatury. Specjaliści liczą, że zbierając jedną tonę makulatury chronimy przed wycięciem 17 drzew.
Dzień Ziemi w naszej szkole obchodzimy przez cały kwiecień, podejmując praktyczne działania np.: sprzątając las, sadząc drzewa i krzewy, a także zbierając surowce wtórne w celu recyklingu. Niektóre klasy przygotowały II śniadanie z wykorzystaniem różnorodnych warzyw.
Uczniowie, którzy najaktywniej zbierali surowce wtórne w tym roku szkolnym, zostaną wyróżnieni przez nauczycieli przyrody i biologii.
Zbiórka surowców wtórnych w naszej szkole trwa codziennie. Związaną makulaturę prosimy składać w boksie szatni budynku głównego. Zakrętki plastikowe składamy w sali 42 ew. w boksie szatni budynku głównego. Puszki aluminiowe w sali 42.
ZSEE zbieramy do 7 maja ( przyczepa stoi na dziedzińcu szkoły)
Baterie zbierane są w salach 42 i 41.

Anna Wojdyła

22 kwietnia Dzień Ziemi