Harmonogram wyborów na Wychowawcę Roku w Zespole Szkół nr 1 w Legionowie w roku szkolnym 2016/2017.

1. Formalne ogłoszenie konkursu w szkole do 10.03.2017 r.
2. Przeprowadzenie I części szkolnej procedury wyborów do 30.03.2017 r.
a. przeprowadzenie klasowych debat, przez wychowawców na temat cech, którymi - zdaniem uczniów - powinien w szczególności charakteryzować się kandydat do tytułu Wychowawca Roku- wychowawcy sami decydują o terminie do 30.03.2017r.
b. przeanalizowanie w klasach cech dobrego wychowawcy, których opis zawiera załącznik nr 1 Regulaminu. Omówienie przesłanek, które będą dowodem potwierdzającym posiadanie przez kandydata danych cech.
c. upowszechnienie wśród ogółu młodzieży szkolnej zasad konkursu i listy cech wraz z opisującymi je przesłankami (np. rozplakatowanie informacji w szkole, przeprowadzenie swoistej kampanii informacyjnej lub wyborczej, umieszczenie informacji na tablicy SU, na stronie www. szkoły itp.)
d. przeprowadzenie przez samorządy klasowe tajnego głosowania w poszczególnych oddziałach klas IV- VI szkół podstawowych, w celu wyłonienia kandydatów poszczególnych klas do tytułu Wychowawca Roku:
3. Lista kandydatów wraz z dokumentacją głosowania jest przekazywana do samorządu szkolnego do 03.04.2017r.
4. Stworzenie przez Samorząd Uczniowski listy z pięcioma kandydatami do tytuły Wychowawcy Roku 05.04.2017r.
5. Przeprowadzenie II części szkolnej procedury wyborów w dniu 10.04.2017r. - głosowanie tajne na jednego z pięciu kandydatów:
6. Samorząd Uczniowski wyłania kandydata szkoły do tytułu Wychowawca Roku- zostaje nim ten nauczyciel, który w szkolnym etapie zdobył największą liczbę punktów. Wyniki głosowania zostają upowszechnione na tablicy SU.
7. Przekazanie do EDU protokołu z głosowania w szkole wraz ze szczegółowym uzasadnieniem wyboru kandydata do 21.04.2017r.

Samorząd Uczniowski Klas 4-6