Apel Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum

Apel S.U.

Dnia 28 października 2016 r. odbył się apel Samorządu Uczniowskiego dla uczniów gimnazjum. Wyśmienicie Poprowadziły go uczennice Kinga Bielska z kl. 3 c, Kinga Dukaczewska z kl 3a., Julia Pniewska z kl. 3 b oraz Anna Woźniak z kl. 3b.
Na początku został zaprezentowany skład nowego Samorządu Uczniowskiego, który swoją funkcję będzie wykonywał w bieżącym roku szkolnym. Pani Dyrektor Ewa Jabłońska pogratulowała nowo wybranym uczniom oraz przypomniała jaką rolę spełnia samorząd, jakie ma obowiązki i jak powinien prawidłowo funkcjonować.
Następnie skierowano prośbę do uczniów o wsparcie akcji charytatywnych Obudź z nami naszą Kami, Nie tylko Święty daje prezenty, Zbieraj makulaturę – ratuj konie!, Pomóżmy schronisku w Józefowie.
Później koleżanki przypomniały o zbliżającej się rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i konieczności wykonania gazetek okolicznościowych. Poinformowały również o projekcie PAKA, do udziału w którym wszystkich uczniów zaprosiła Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie – p. Anna Brzezińska. Uczniowie zostali poinformowani również o zbliżającym się Tygodniu Profilaktyki i akcjach popularyzujących idee profilaktyki w naszej szkole.
W dalszej części spotkania Pani Dyrektor wręczyła podziękowania Legionowskiego Klubu ARENA dla wolontariuszy, którzy wspierali imprezę sportową, organizowaną pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo.
Wyróżnieni zostali: Marta Bieńkowska, Aleksandra Cackowska, Alicja Cackowska, Agata Dawidczyk, Kinga Dukaczewska, Zofia Kościelska – uczennice z klasy III a, Krzysztof Klejment, Jakub Matusiak, Jakub Trusiak – uczniowie klasy II b, Wiktoria Sieczko i Weronika Wojcieska z klasy III b oraz uczeń klasy III c - Bartosz Małachowski.
Prowadzące przypomniały również regulamin zachowania uczniów w szkole, zwróciły uwagę na bezpieczne zachowanie, zmianę obuwia oraz nieopuszczanie budynku w czasie lekcji.
Na koniec uczniowie otrzymali informacje o funkcjonowaniu Skrzynki życzeń, do której mogą wrzucać swoje uwagi, spostrzeżenia i propozycje.

Apel S.U.

Samorząd Uczniowski Gimnazjum