Szkolny projekt Pokochaj ciszę - Hałas STOP! w roku szkolnym 2016/2017

Jednym z zasadniczych zadań zespołu Szkół nr 1 w Legionowie jest dążenie do pełnego i wielostronnego rozwoju, jest to także dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo ucznia. Według Światowej Organizacji Zdrowia: „Zdrowie, to nie tylko brak choroby; to stan dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego organizmu".
Wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że uczeń w czasie przerwy ma prawo do odpoczynku po intensywnej pracy na lekcji, że naturalna potrzeba ruchu wpisana jest w prawidłowy rozwój dziecka, ale wciąż nasuwa się pytanie: Jak to zrobić, by nie zakorzenił się na stałe obraz „hałaśliwej przerwy", a jednocześnie by nie została ograniczona swoboda dziecka, ruch, a przede wszystkim odpoczynek?". Dlatego w tym roku szkolnym 2016/2017 zostanie przeprowadzony szkolny projekt - Pokochaj ciszę - Hałas STOP!.
Celem projektu będzie przedstawienie uczniom źródeł hałasu, uświadomienie jego szkodliwości dla zdrowia oraz opracowanie sposobów unikania i zapobiegania sytuacji tworzących nadmierne obciążanie narządu słuchowego.
Uczniowie klas I-III będą uczestniczyli w cyklicznych warsztatach Teatru Pantomimy, którzy wprowadzą dzieci w Świat sztuki świadomego milczenia.
Nauczyciele klas młodszych będą mogli skorzystać z prezentacji multimedialnej: „Pokochaj ciszę - Hałas STOP! /załącznik/, którą zaprezentują rodzicom na Zebraniach, a uczniom na zajęciach.

Opiekunem projektu jest p. Katarzyna Schodowska przy współpracy Warszawskiego Centrum Pantomimy - Scena Na Woli Teatru Dramatycznego, Teatr Sztuki Mimu 01-211 Warszawa ul. Kasprzaka 22