Zielona Flaga na bis!

Dnia 16 września 2016 roku Kapituła Programu Szkół dla Ekorozwoju zatwierdziła aplikacje szkół starających się o certyfikat Zielonej Flagi i Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej za rok szkolny 2015/2016. Zespół Szkół nr 1 kolejny raz uzyskał certyfikat Zielonej Flagi. To szczególne międzynarodowe wyróżnienie otrzymują placówki oświatowe zmieniające swoje otoczenie na ekologiczne i promujące owe podejście wśród społeczności lokalnej. W roku szkolnym 2015/2016 nasze działania skierowane były w stronę zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej – zdrowego stylu życia.
Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli prowadzili działania propagujące spożywanie większej ilości owoców i warzyw, uczestnictwa w szkolnej akcji „Rowerem do szkoły” oraz udziału w licznych konkursach o tematyce zgodnej ze zdrowym stylem życia. Uczniowie uczęszczający na zajęcia Klubu Przyrodnika opracowali audyt środowiskowy, kodeks zdrowego ucznia, sprawozdanie z przeprowadzonych działań oraz dokumentację fotograficzną. Koordynowali też działania pozostałych grup. W szkole promowaliśmy zdrowy styl życia poprzez nakłanianie do spędzania przerw w ciszy oraz przygotowując zdrowe kanapki i sałatki na II śniadanie. Rodzice naszych uczniów mogli na bieżąco korzystać ze wskazówek dietetyków czytając artykuły zamieszczone w zakładce „Zdrowa Jedynka” umieszczonej na szkolnej stronie Internetowej.
Wszystkie działania niewątpliwie przyczyniły się do tego, że nasza młodzież prowadzi zdrowszy tryb życia i przyczynia się do eliminowania w ten sposób niektórych chorób cywilizacyjnych, a zielona flaga wywieszona na szkolnym korytarzu ma nam przypominać o tym, żeby nie zejść z wytyczonej drogi ku zdrowiu.

Szkolny koordynator
Urszula Mielniczuk