WYPRAWKA SZKOLNA 2016/2017

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych ( Dz. U. z 2016, poz. 1045) pomocą obejmuje się uczniów:
1. słabowidzących,
2. niesłyszących,
3. słabosłyszących,
4. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
5. z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, pobierających naukę w klasach VI szkoły podstawowej, klasach III gimnazjum, w zasadniczych szkołach zawodowych oraz liceach i technikach.
Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym uczęszczający w roku szkolnym 2016/2017 do klas I-III i VI szkoły podstawowej, klasy III gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej mają możliwość uzyskania wsparcia finansowego nie tylko na zakup podręczników, ale również zakup materiałów edukacyjnych.

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników należy pobrać, a następnie złożyć w sekretariacie lub pedagoga szkolnego p. Agnieszki Półtorak, w terminie do dnia 12 września 2016 r.

Pliki do pobrania:

Wniosek wraz z instrukcja wypełniania

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz.U. z 2016 r. Poz. 1045)

Wszelkie informacje na temat pomocy socjalnej w roku szkolnym 2016/2017 uzyskacie Państwo u pedagogów szkolnych – p. Agnieszki Półtorak i p. Anny Borowej.

W.K.