Podsumowanie akcji "Odchudzamy szkolne plecaki".

W marcu oraz kwietniu w naszej szkole przeprowadzone zostały działania w ramach akcji „Odchudzamy szkolne plecaki”. Podczas zebrań wychowawcy zwrócili uwagę Rodziców na problem przeciążonych szkolnych tornistrów. Wychowawcy klas otrzymali informacje na temat działań, jakie należy przeprowadzić we wszystkich klasach, aby plecaki naszych uczniów były lżejsze.
Wychowawcy klas przeprowadzili z uczniami pogadanki na godzinach wychowawczych na temat właściwej zawartości plecaków szkolnych. Nauczyciele podkreślali w rozmowach z uczniami, że zbędne rzeczy takie jak np. dwa piórniki, tablety, telefony komórkowe, segregatory z kolekcją kart znacznie obciążają plecaki uczniów. Wychowawcy zwrócili uwagę na to, że uczniowie powinni pakować się zgodnie z planem, ponieważ okazało się, że spora część uczniów przynosi niepotrzebne na dany dzień podręczniki.
Nauczyciele przedmiotów przypomnieli uczniom jakie podręczniki należy przynosić na daną lekcję i systematycznie przestrzegali zasad przynoszenia poszczególnych książek.
W kwietniu ponownie zostały zważone plecaki uczniów w celu sprawdzenia czy przeprowadzone w ramach akcji działania okazały się skuteczne. Okazało się, że plecaki są lżejsze.
Uczniowie wiedzą, że należy pakować się zgodnie z planem i nierozsądne jest noszenie podręczników, które są tego dnia niepotrzebne. Nauczyciele oraz wychowawcy nadal będą kontynuować swoje działania i przypominać uczniom o konieczności kontrolowania na bieżąco zawartości swojego plecaka. Należy nieustannie podkreślać, żeby dzieci nie zabierały do szkoły zbędnych rzeczy.

Anna Wojdyła i Aneta Tarczyńska

A. T

Dobiegła końca akcja edukacyjna, mająca na celu zwrócenie uwagi na problem przeciążonych tornistrów. O problemie ciężkich plecaków i konsekwencjach ichwychowawcy rozmawiali z uczniamiW wyniku podjętych działań m. in. pogadanek na temat przeciążonych plecaków,