EKO-UCZEŃ EKO-MIASTO: Co zanieczyszcza wodę i jak ją chronić?

Na zajęciach zamykających pracę w I semestrze, uczniowie skupili swoje zainteresowanie i dociekliwość badawczą na wodzie. Jakie organizmy żyją w wodzie? Jakie ma właściwości od strony chemicznej? Jaka nadaje się do picia? Jak to zbadać? Co ją zanieczyszcza i jak ją chronić? Oto pytania, na które młodzi badacze poszukiwali odpowiedzi. Swoje działania prowadzili wykorzystując mikroskopy, zestawy laboratoryjne, filmy ekologiczne oraz analizując inne dostępne źródła informacji.
Uczestniczyli również w spotkaniu z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legionowie. W trakcie spotkania dowiedzieli się, na czym polega kontrola jakości wody, jak jest przeprowadzana oraz jaki jest stan wody na terenie Legionowa i okolic. Uczniowie wykazali zainteresowanie postępowaniem w sytuacjach awaryjnych oraz sposobem pobierania prób do badań. Mieli możliwość obejrzenia pojemników, które są do tego celu używane, jak również dokonania własnoręcznej próby ich napełnienia.
Odpowiedzi, które uczniowie uzyskali rozbudziły ciekawość – postaramy się ją zaspokoić organizując wycieczkę do Stacji Uzdatniania Wody.

Koordynatorzy
Ewa Siennicka i Izabela Śmiałek