Projekt edukacyjny „Karuzela Ziemia”

Projekt „Karuzela Ziemia” adresowany był do uczniów II klas gimnazjum. Zgłosiło się do niego dziewięcioro uczniów z klas IIA, IIBG, IICG. Uczniowie pracowali w trzech odrębnych grupach. Projekt realizowany był od października do kwietnia.
Uczestnicy projektu pracowali według ustalonego planu działania. Nad prawidłowym przebiegiem projektu czuwał opiekun p. Izabela Śmiałek oraz wyznaczeni w poszczególnych grupach liderzy. Warunkiem zaliczenia projektu była aktywna praca nad realizacją projektu, odbycie z opiekunem projektu konsultacji oraz podzielnie się z innymi efektem końcowym. Prezentacje projektów nastąpiły w ostatnich dniach kwietnia.
Celem głównym projektu wykonanie przez zespół uczniowski prezentacji multimedialnej dotyczącej: Układu Słonecznego, ruchu obiegowego i obrotowego, ich następstw oraz czasu (słonecznego, strefowego i urzędowego). Projekt wzbogacony został
o wykonanie makiety Układu Słonecznego.
Efekty swojej wielomiesięcznej pracy grupy zaprezentowały swoim kolegom
i koleżankom. Do obejrzenia prezentacji zaproszeni zostali uczniowie z klas IIAG oraz IBG wraz z wychowawcami.
Uczestnicy projektu zrealizowali zawarte w harmonogramie założenia i opanowali przewidziane w projekcie edukacyjnym umiejętności i zagadnienia.

Izabela Śmiałek

Projekt edukacyjny „Karuzela Ziemia”

ZK