Projekt edukacyjny „Z życia szkoły”

W projekcie realizowanym pod opieką nauczyciela wiedzy o społeczeństwie p. Izabeli Śmiałek wzięły udział uczennice z klasy IIBG: Wiktoria Wysocka, Julia Pniewska oraz Anna Woźniak.
Temat projektu brzmiał „Z życia szkoły”.
Uczennice stworzyły prezentację multimedialną , w który wyjaśniły, czym jest statut szkoły, wymieniły podstawowe prawa i obowiązki ucznia, omówiły strukturę władz szkoły, określiły zadania poszczególnych organów władz szkoły, przedstawiły historię swojej szkoły i biografię patrona.
Istotne miejsce w prezentacji zajęło przedstawienie najważniejszych wydarzeń z życia Gimnazjum nr 1 z ostatnich miesięcy. Uczennice przypomniały najważniejsze uroczystości szkolne, wymieniły nazwiska uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych, zaprezentowały działania samorządu uczniowskiego oraz akcje charytatywne, w które włączała się młodzież naszego gimnazjum.
Największe zainteresowanie wzbudziły jednak nagrane wywiady z uczniami naszej szkoły. Młodzież wypowiedziała się na temat tego, co im się w szkole podoba, a co można by udoskonalić.
Na zakończenie wyświetlona rozstała rozmowa z wieloletnia nauczycielką naszej placówki
p. Jolantą Urbańską. Pani Urbańska podzieliła się z uczniami swoimi odczuciami związanymi z pracą nauczyciela. Opowiedziała, co skłoniło ją do wybrania tego zawodu i co jest najtrudniejsze
w codziennej pracy z uczniami.
Uczennice zachęciły również swoich kolegów i koleżanki do aktywnego udziału w życiu szkoły.

Izabela Śmiałek

Projekt edukacyjny „Z życia szkoły”

ZK