Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Co roku w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczny odbył się dnia 11 maja 2016 roku i był szczególny dla społeczności szkolnej. Tego dnia podsumowaliśmy założenia dotyczące certyfikatów ekologicznych, które szkoła uzyskała w latach 2013/2014 i 2014/2015. Są to certyfikaty: „Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej” i bardzo prestiżowy międzynarodowy certyfikat „Zielona Flaga. Akademię prowadzili uczniowie z Klubu Przyrodnika pod kierunkiem p. Urszuli Mielniczuk. Przedstawili oni ciekawostki dotyczące naszej planety oraz zagrożenia związane z zanieczyszczeniami wody, powietrza i gleby.
Klasa 4c pod kierunkiem p. Anny Wojdyły zaprezentowała przedstawienie pt: „Ciekawe spotkanie”, które również nawiązywało do działań ekologicznych podjętych przez naszą szkołę.
Podczas akademii nagrodzone zostały osoby biorące udział w konkursach przyrodniczych: konkursie wiedzy przyrodniczej z wykorzystaniem szkolnej platformy ekologicznej „Wiem, co jem”, konkursu filmowego „Kolorowo i na sportowo” oraz dwóch konkursów fotograficznych „Moje pierwsze śniadanie” i „Fajowo, bo na sportowo”. Po wręczeniu nagród książkowych laureatom konkursów, dyplomy otrzymali uczniowie szczególnie zaangażowani w zbiórkę surowców wtórnych na terenie szkoły.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Pragniemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę surowców wtórnych. Wszystkim uczniom, którzy zbierają surowce wtórne oraz rodzicom i dziadkom za pomoc i wspieranie dzieci w działaniu na rzecz przyrody.

„Wszystko co jest, posiada bowiem duszę, czy to kamień, czy roślina, czy zwierzę, czy nawet myśl. To, co znajduje się na Ziemi i pod jej powierzchnią, ani przez chwilę nie przestaje się przeistaczać, bo Ziemia jest również bytem żywym i posiada własną duszę. My stanowimy część tej duszy i rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że ona działa zawsze na naszą korzyść.”

Paulo Coelho

MS